Mi az?.. Egyedi illat, szín és ízvilág. Gyulladásgátló, antioxidáns, immunrendszer-és szíverősítő és nem mellesleg rákellenes! A legnépszerűbb fűszerek között a fahéj az első helyen áll a szervezetet erősítő antioxidáns tartalmánál fogva! Milyen betegségek megelőzésére, illetve kezelésére nyújthat még segítséget. Íme a fahéj 13 jótékony hatása!
Magas antioxidáns tartalom
Immunerősítő antioxidánsok a fahéjban igencsak nagy számban előfordulnak elő, a 10 legerősebb antioxidáns élelmiszer egyike, ezért képes harcolni a szabadgyökök ellen. A fahéjnak erős antimikrobiális, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő és vérrögképződést gátló hatása van. A szervezetet egészségesen tartó antioxidánsok mellett polifenolok és ásványok (kalcium, mangán, vas és rostok) különleges forrása.
Gyulladás gátló tulajdonság
A gyulladáscsökkentő hatásai segítenek gyógyítani a belső szövetek gyulladásait, védelmet nyújtanak több idegrendszer probléma ellen, csökkentik az ízületi gyulladásokat és a szívroham kockázatát is.
Védelem a szív- és érrendszeri betegségek ellen
A fahéjban lévő kumarin nevű vegyületnek vérhígító hatása van, így megelőzi a vérrögképződést. A különböző gyulladáscsökkentő hatásainak köszönhetően pedig hatásosan védi a szívet és a környező artériákat a sérülésektől és fertőzésektől. Az összkoleszterin és az LDL (rossz) koleszterin szintre gyakorolt hatása is rendkívül kedvező.
Csökkenti a vércukor szintet
A fahéjban található aldehid segít a vércukorszint optimalizálásában: javul a szervezet inzulinválasza olyannyira, hogy rendszeres fogyasztása a 2-es típusú cukorbetegek számára is segítség lehet.
Javítja az agyműködést
A fahéj illata javítja a kognitív észlelést és az agy működését a figyelemmel, memóriával és a vizuális észleléssel kapcsolatos területeken. Segít lenyugtatni az elmét, javítja a szellemi éberséget.
Megelőzi a rákot
Tanulmányok alapján a fahéj minimalizálja a rákos sejtek számát a testben, rendszeres fogyasztása megelőzi a rákot. A fahéj a limfómás és leukémiás ráksejtek növekedését is lassítja.
Küzd a fertőzések és a vírusok ellen
A fahéjnak erős természetes antimikrobiális, antibiotikus, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő és antivirális hatása van. A szervezetet egészségesen tartó antioxidánsok, polifenolok és ásványok különleges forrása, immunerősítő.
Védelem a fogaknak, természetes friss lehelet
Kutatások alapján a fahéj hatásosnak bizonyult azon baktériumokkal szemben is, melyek a száj mikroflórájában élnek, és a rossz leletért, szuvasodásért és a szájfertőzésekért felelősek. A fahéj természetes antibakteriális szájvíz alapanyagaként használható.
Véd a gombás fertőzések, Candida ellen
Meglepően hatékony a gombás fertőzések ellen is: a fahéj segít természetes úton szembeszállnia Candidával, megerősítve az immunrendszert, harcolva a gyulladásokkal, az autoimmun válaszokkal.
Szépíti a bőrt
Bőrfiatalító, ápolja, szépíti a bőrt antibakteriális, antimikrobiáls hatása révén. Az irritációk, a kiütések, az allergiás reakciók és a fertőzések ellen is hatásos: enyhíti a pirosságot, fájdalmat, gyulladást és a duzzanatot. A fahéjat mézzel elkeverve gyakran használják együtt, erősítve az antimikrobiális összetevőket az akné, a pirosság és a bőrkiütések ellen.
Gyógyítja a légúti betegségeket
Allergiával küszködőknek, megfázástól, köhögéstől, asztmától szenvedőknek is enyhülést nyújt. Kísérletekkel bizonyították, hogy a fahéj harcba száll a hisztamin reakciókkal a szervezetben, így segítve az allergiától szenvedőknek.
Elősegíti a fogyást
Gyorsítja az anyagcserét, fokozza a vérkeringést, ezáltal a zsírégetést. Csökkenti a vér koleszterinszintjét valamint a vércukorszintet, ezáltal elűzi a farkaséhséget is.
Természetes élelmiszer-tartósító
Kihasználva mikrobaölő, antioxidáns tulajdonságait, élelmiszer-tartósító szer is ez a fűszer: tovább frissen tartható a fahéjjal ízesített étel.